| Albert222 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de istorie din Bucuresti? Ce alte meserii poti sa practici in afara de cea de profesor de istorie? Merita sa predai istorie? Existe joburi in domeniu care se pot practica simultan cu meseria de profesor?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil angajat la vreun muzeu de istorie, ca ghid prin muzeu, sau ca bibliotecar.
Bineinteles ca merita sa predai istoria, daca iti place atat de mult incat sa faci o facultate de istorie.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce privesc joburile pe care le poti practica simultan cu cele de profesor, sunt destule, pentru ca predatul te tine ocupat doar dimineile iar dupa amiaza iti ramane timp suficient sa mai ai un al doilea servici, angajandu-te ca orice iti doresti si gasesti disponibil, ca: vanzator, om de servici, portar, pedagog samd.