| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre facultatea online?

28 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt nenumărate în toată lumea, deci funționează.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eh, acum ca am teriminat-o, nu mai conteaza big grin
Dar depinde de domeniu, undeva merge, undeva nu merge.

Sunt curios ce o sa zica cei care sunt la fara frecventa si faceau de acasa si inainte.

| Ineys a răspuns:

Cea mai buna idee. Sunt mai multe avantaje decat dezavantaje.
Cel mai mare avantaj e ca poti sa stai acasa, nu mai e nevoie sa te deplasezi in orasul unde ai facultatea, daca tu locuiesti in alt oras. Asta inseamna ca nu mai dai bani pe chirie, etc.
Nu te mai trezesti dimineata cu 1 ora inainte sa ajungi la cursuri ( poate ).
Nu mai stai cu 100 de persoane in sala, etc. Personal nu vad dezavantaje. Nu mai e vorba de socializare la facultate, esti deja suficient de matur incat sa nu ai nevoie sa inveti sa socializezi.
Ti se preda cursul, il inveti, dai examen online, si gata.
Materialele se prezinta mult mai usor printr-un sharescreen, nu mai deranjeaza x y z ora ca se duce la baie ca tuseste ca mai stiu eu ce, ca intarzie, etc.
Iarna nu mai mergi pe frig, unele facultati termina cursurile la 9 seara. Imagineaza-ti sa mergi acasa la ora aia la -10 grade, nu cred ca e prea placut.
Suntem in 2020, nici nu stiu sincer de ce nu s-a implementat ideea asta si inainte de pandemie. Ne laudam cu tehnologia da de aplicat ciuciu.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Pai ce te oprea sa te inscrii la distanta inainte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naspa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si riscu sa mori

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Riscul asta justifica predarea cursurilor online, nu le face mai
placute.Tot naspa mi se par

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Totusi ar trebui sa-ti placa, pentru tine sunt mai mult avantaje, scoala online favorizeaza repetentii, impostura, nu vad vreun dezavantaj pentru tine

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,dar cand se tineau orele fizic aveam ocazia sa ma dau la profesori.Altfel nu reuseam sa trec anul sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si nu e mai bine ca acum nu te mai culci cu toti bosorogii?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu,mi-e dor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gasesti bosorogi si in alte parti deci pentru tine chiar nu vad incovenientul

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt bosorogi inteligenti

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si oricum desavarsirea intalnirii cu ei nu avea loc in sala de curs, asa ca iarasi nu vad de ce nu iti place

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cine zice ca nu avea loc in sala de curs laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca falimentul invatamantului n-a ajuns inca asa departe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper să nu apuc aşa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi place ideea.Mi se pare stresantă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar iti asigura un parcurs universitar sigur (ce daca e sinonim cu frauda)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tot nu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Naspa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deloc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai bine ramai la munca de jos

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine,cum spui tu.

| troleibuz a răspuns:

Groaznic de inutila.

| Catalin77945 a răspuns:

Nasoale rau

| Vasile2003 a răspuns:

După părerea mea e foarte nașpa pentru viitorul studentului ...informatiile acumulate, iți dai seama ca nu vor fi îndeajuns...