| NICKSOOO a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca elevii, adultii; si in general persoanele din zilele noastre nu mai citesc; fiind atrase de calculator, intenet ...etc? Funda!winking Vreau sa ofer cat mai multe funda pe intrebari de exprimare a opiniei; care, cu siguranta nu vi se par grele! big grin

Răspuns Câştigător
| Gabriel1 a răspuns:

Pai cum sa mai citeasca elevii cand profesorii lor nici macar nu reusesc sa ia un 5 la examenul de titularizare?

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pai nu chiar toti sunt in aceeasi oala.Eu de exemplu mai citesc carti(nu des) dar citesc, de plictiseala, cand pc-ul nu are curent.

| PrecioussGirl a răspuns:

Am 16 ani si citesc.
nu citesc carti scrise de ion creanga, eminescu etc. pentru ca ma plictisesc foarte tare, dar citesc alte carti.
in general, scrise de autori straini.