| 6senses a întrebat:

Ce parere aveti despre introducerea disciplinei „Istoria Evreilor. Holocaustul" ca materie obligatorie în școli?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este o informatie stiuta pentru cei care culeg date din istorie; o evidentiere de notiune si timp.

| Werrich a răspuns:

Trebuie sa justifice infiintarea viitorului Muzeul National al Istoriei Evreilor si Holocaustului din Romania care se va deschide in 2024.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inutilă. Mai bine introduceau Educație sexuală sau Educație financiară.