| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Martorii lui Iehova? astept raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| Șâret a răspuns:

Sunt oameni care sunt sincer interesati de bunastarea omenirii, de ce se intampla in jurul lor si constienti de ce se petrece.Parfum, se vede ca nu esti in cunostinta de cauza pentru ca este foarte simplu sa "scapi de ei".Le spui politicos ca nu mai vrei si gata.

8 răspunsuri:
| Vulvatron a răspuns:

Faci cea mai mare greseala din lume daca le deschizi la usa si le iei cartile laughing nu mai scapi de ei dupa happy

| Corsarul a răspuns:

Vezi http://ro.wikipedia.org/wiki/Organizaţia_Religioasă_Martorii_lui_Iehova
Nu am nimic cu ei, dar mai bine ai incerca sa-i eviti.

| ღdiaღ a răspuns:

Si eu sunt o martora a lui Iehova si sunt mandra ca am ales aceasta cale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niste rataciti care manipuleaza pe oricare e mai lesne crezator.

| wpetterssone a răspuns:

Martorii lui Iehova respectă Biblia și urmăresc principiile din Biblie.

| number403 a răspuns:

Parere in ce fel. vrei sa te alaturi grupului sau ce? fi mai explicita. big grin

| danmicu a răspuns:

Poti citi foarte multe despre Martorii lui Iehova, aici.
http://verticalnews.ro/......-de-veghe/

| paula_4018 a răspuns:

Incepand de la "nume" Iehova nu sunt de acoord cu acestia(ei asa il numesc)in primul evreii il amintesc ca Iahve(=Cel ce Sunt)si NU Iehova, daca am vrea sa stim de unde vine aceasta "denumire" si de fapt Iehova este un atribut, nu un nume, dar degeba ei nu inteleg asta,practic ei isi creeaza propriul "Dumnezeu", apoi ar mai fii alte si alte greseli in viziunea lor. intereseaza-te si gandeste-te bine, sunt ca o secta practic ce vor sa atraga, tu fii cu picioarele pe pamant si uita-te bine (nu doar la aspectele pozitive care ti le insira, ci si la cele din spatele lor)si daca esti o persoana cu o credinta adevarata sunt sigura ca nu poti fi doborata. Sper sa-ti fie de folos!(apropo nu judec pe nimeni, N-AM DREPTUL, este doar o parere)