| TheBestOfLove a întrebat:

Ce parere aveti despre romanul "Cuore"? Mie una mi se pare unul deosebit de frumos! Astept pareri.

Răspuns Câştigător
| RainUmbrella a răspuns:

Da si mie. L-am citit prin clasa a 3 a. Mi-a placut foarte mult. Era special prin faptul ca arata ca un jurnal iar la sfarsitul fiecarei luni avea cate o poveste! Cred ca acest roman ne-a facut sa indragim mai mult scoala (unde se pot intampla atatea lucruri frumoase; iti faci prieteni, esti premiat). Aceasta carte ne-a facut s-o citim pana la sfarsit, chiar daca era intr-un fel simpla deoarece erau intamplari ce se puteau petrece oricui si totusi foarte speciala!
Mi-a parut asa rau ca s-a terminat! Acest roman m-a indemnat sa citesc si carti fara zane, printese, magie (dupa ce l-am terminat am inceput Singur pe lume, La Medeleni). Nu cred ca-l voi uita!

3 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Sunt de acord si eu cu ceea ce a afirmat despre roman userul RainUmbrella.Este un roman foarte frumos, emotionant si care este scris intr-o maniera foarte accesibila.Cred ca ne poate ajuta sa intelegem mai bine si mai in profunzime adevaratele si nobilele idealuri umane.La fel as fi spus si despre "Coliba unchiului Tom" de Harriet Beecher Stowe.Asa ca, Lacrimi, ai dreptate:e un roman foarte frumos si merita din plin sa fie citit.

| MoneyMoney a răspuns:

Una din cărţile copilăriei mele şi Edmondo De Amicis scriitorul care mi-a dat bătăi de cap la şcoală!

| Lavi15 a răspuns:

L am citit cand eram mai mica.Nu prea imi mai aduc amintestraight face