| TedMosby a întrebat:

Ce pot face pentru a avea un somn linistitor si odihnitor, astfel incat a doua zi sa ma trezesc plin de forta si cu dorinta de munca?

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Sa elimini orice sursa de zgomot (poti scoate tv-ul si calculatorul din priza deoarece piesele electronice sunt inca incarcate cu curent electric si produc un zgomot fin, aproape imperceptibil, un fel de galagie "tacuta".

| bebetho a răspuns:

Inainte sa te culci deschide fereastra sa se racoreasca putin aerul din camera, citeste ceva sa-ti " obosesti ochii ", culcate cel tarziu la 24:00 si trezeste-te cel tarziu la 10:00.

| PisikaNeagra a răspuns:

6 pasi simpli :
1.mananca ceva usor
2.relax
3.pregateste-ti dormitorul :linistit si intunecos
4.pregateste-te cu un pahar cu apa, pijamale confortabile si o carte buna
5.stai comod
6.imagineaza-ti ca iti pui toate problemele intr-o cutie, pana cand vei fi gata sa le rezolvi
♥fundita♥ big grin
♥♥♥ te pup ♥♥♥