| MusiC1999 a întrebat:

Ce pot face sa iau note mari? In fiecare zi pe langa o nota de 8-9-10 mereu apare si o nota de 2-3-4 de la un test neanuntat din cauza profesorilor frustrati...

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invata la toate materiile, in fiecare zi. Nu lasa nici o lectie neinvatata la perfectie, du-te in fiecare zi la scoala ca si cum ai da teza la toate materiile din tot ce ai invatat pana acum.

| MusiC1999 explică (pentru Brigaela):

Crezi ca am timp numai sa invat?

| Brigaela a răspuns (pentru MusiC1999):

Atunci lasa notele mari pentru cei care au o lista de prioritati mai intelgent alcatuita

| darrio2007 a răspuns:

Testele neanuntate reflecta atentia ta la ore. Trebuie sa inveti mereu. Spui ca nu ai timp sa inveti. Iti faci.

| deeeaqq a răspuns:

Încearcă să înveţi ce e mai important din lecţie dacă zici că n-ai timp numai să înveţi, uăf.

Şi da, se mai întâmplă
Şi mie mi-a ieşit anul trecut 8 la mate pentru că am luat 3 la geometrie când m-a ascultat, nimic interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca te-ai gandit la asta, dar o solutie ar fi sa inveti tot timpul, nu numai pentru testele anuntate.

| Cristi9025 a răspuns:

Testele neanuntate apar din lectia de zi si lectia de inainte de lectia de zi deci trebuie sa inveti ultimele 2 lectii pentru fiecare ora

| Nicolae207 a răspuns:

Notele sunt niste chestii ciudate si dubioase care te scarbesc. Incearca sa inveti la materiile care iti plac cel mai mult, doar asa vei reusi sa faci ceva in viata.

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

Incearca sa fi atent la ore, si acasa sa inveti putin din toate. Daca se intampla sa apara un test neanuntat sa stii macar de un 6. Nu i-ti cer sa inveti caiete intregi la fiecare materie, doamne fereste! Daca esti atent in clasa poti retine multe si acasa mai citesti de 2-3 ori cat sa stii ceva. Stiu cum este cu profesorii frustrati, am si eu o profesoara careia ii place sa dea note de 3, iar cand am vazut ce note da, am facut tot posibilul sa stiu ceva, sa nu-mi dea 3. Acum depinde si de colegi.ar trebui sa propuneti sa fie ascuntati doar cei care fac galagie (daca de asta sunt testele neanuntate). Exista si profesoare vipere care dau test din placerea de a da note cat mai mici. Odata am primit test fiindca era uda catedra

| soluțiedeneuron a răspuns:

In primul rand sa nu deranjezi ora.In al doilea rand, incearca sa arati o oarecare pasare de ora profesorului. Asta ii influenteaza enorm pe ei.Nu conteaza daca este falsa, sa vada el ca iti pasa.In al treilea rand, fa-ti temele, daca sunt teme voluminoase, incearca sa rezolvi cate un tip de problema diferita.Cam atat, succes!

| Radu_Alexia_1994 a răspuns:

Inveti