| DeCeMaiContează a întrebat:

Vin cu o problema.Deci ieri am dat un test grila(neanuntat)la TIC din Excel.Ok, am raspuns la toate intrebarile dar n-am stiut ca mai sunt intrebari cu 2 variante de raspuns. Daca stiam ca sunt si asemenea intrebari in acel test, luam o nota mai mare.Problema este ca am luat 4, iar la aceasta materie mai am un 5.Profa a zis ca saptamana viitoare ne pune note si ca la cei care are dubii in privinta notelor lor(adica cei slabi care au luat note mari) le va pune cateva intrebari,dar nu stiu daca asa va face sau nu, deoarece toti profii spun la un moment dat ca fac asta si nu o mai fac...Problema cea mare este ca profa se va supara rau pe mine deoarece anul trecut la TIC am avut media 9, 50 anuala.La primul test recunosc ca a fost vina mea ca n-am invatat, dar cel de ieri a mai fost si neanuntat.Ma gandeam ca daca ora viitoare raspund la ora,imi va mai mari nota cu un punct deoarece a mai facut o data asa anul trecut,insa nu stiu daca va face asta si acum.Ce sa fac sa o impac pe profa? Ieri dupa ce am dat testul s-a uitat peste notele noastre de la el si mie nu mi-a zis nimic, dar cand imi va vedea si 5-ul...Ce pot face?

1 răspuns:
| bystefu a răspuns:

Ar trebui lungita situatia pana in pragul sarbatorilor, spiritul lor ne inmoaie pe toti.Cat despre tine, nu stiu in ce clasa esti, insa media de anul trecut cu cea de acum, n-are nicio legatura.Mediteaza la anturajul tau, la schimbarile tale si revin-o pe calea cea buna. Spun asta gandindu-ma ca esti la o varsta la care se decide viitorul tau.Bafta!