| anonim_4396 a întrebat:

Ce profil ar trebui sa aleg?
Imi place engleza,chimia,informatica,biologia, istoria mai bine decat romana... urasc romana dar matematica nu e asa buna prietena, am dezavantajul ca noi facem fizica la prosteala si nu invatam nimic.

Răspuns Câştigător
| iloverings a răspuns:

Îți recomand cu drag profil REAL, ŞTIINȚE ALE NATURII!
Este cel mai bun profil. Faci multă chimie, biologie şi nu te îndopi cu informatică... Mare grijă! Informatica din generală nu se compară cu cea din liceu, unde se face cu totul altceva şi mult mai greu.
Nu merge la profil uman, pentru că-ți limitează mult oportunitățile în viitor, dar şi modul de gândire.
Succes!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fel sunt si eu. Urasc romana,istoria si ca face prostii inutile la fizica, eu sunt pasionat de altceva, dar pentru tine cred ca ii mai bine sa mergi la bio-chimie, nu te du la mate-info, nu-s sanse sa ajungi sa lucrezi in domeniu IT.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stie cineva vreun site unde sa imi zica cate ceva despre fiecare profil? Cate ore...d-astea asa.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

E mult mai bine la real. Daca faci mate-info, sau bio-chimie dupa poti sa alegi din mai multe facultati.

| devilshelp a răspuns:

Exact la fel sunt si eu. Urasc prea mult romana si istoria ca sa merg pe filologie. Chiar daca nu sunt o genie la mate, tot la mate-info as merge, pentru ca macar imi plac. Din descrierea ta, cred ca mai bine ai merge pe real, unde e mate-info si stiinte ale naturii (biologie-chimie)

| Desireღ a răspuns:

Du te la șn dacă îți place biologia și chimia

| Annamaria21 a răspuns:

Stiinte ale naturii sau stiinte sociale

| 17Ioana a răspuns:

Depinde de tine ce-ti place si ce vrei sa faci cu viitorul tau, pe ce cale vrei sa o apuci. Tu trebuie sa iei aceasta decizie.
Te poti uita pe internet la fiecare pofil in parte ce inveti, ce poti face in viata mai departe cu ceea ce ai invatat. Si poti sa te uiti si la media salariilor din anumite domenii si daca chiar poti sa ajungi sa lucrezi pe un anumit post.
In prezent domeniul IT este foarte bine platit, daca-ti place engleza si informatica, cele doua se imbina foarte bine. Poti sa faci o treaba buna, daca-ti plac cele doua si esti dispus sa inveti constant.

| Angheluta_Alex_1996 a răspuns:

Uman, pe stiinte sau real pe informatica intensiv engleza dar acolo faci si matematica