| truerainbow a întrebat:

Ce profil ar trebui sa aleg la liceu daca as vrea sa fiu psiholog?

Răspuns Câştigător
| LAdyAntebellum a răspuns:

Profil uman, categoric.
In primul rand, nu are rost sa te chinui la BAC cu matematica, daca vrei sa urmezi psihologia.
In al doilea rand, o sa faci prin clasa a 10-a daca nu ma insel psihologie.
Asadar, parerea mea este sa alegi ori "Stiinte sociale" ori "Filologie"

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe profil uman, succes pe mai departe!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Stiinte socio umane, sociale.

| OnuOnulică a răspuns:

Stiinte sociale.

| vangaelis a răspuns:

Profil uman, stiinte sociale sau filologie

| truerainbow explică:

Va multumesc pentru ajutorhappy

| Alexx321321 a răspuns:

Cel mai bine este la filologie oricum eh cel mai tare profil!

| JKRDJ97 a răspuns:

Raspunsul deja ti l-au dat, si asa si este trebuie sa alegi filologie, cu toate ca am impresia ca poti ajunge psiholog fara un liceu de specialitatewinking