| deny96 a întrebat:

Ce profil este mai bun pentru viitor? Uman sau real? Si care credeti ca este mai bun tinand cont de faptul ca mie nu prea imi place chimia?

Răspuns Câştigător
| biancatwt7 a răspuns:

@alee17 nu vorbi in general. eu sunt la real si se face multa scoala. e greu intr-adevar dar nu regret ca am intrat la real. am si diriginta de matematica iar fizica si chimia nu sunt chiar foarte grele. la mate e mai greu sincer, dar si depinde ce facultate vrei sa urmezi. eu as vrea la politehnica in tm dar din moment ce faci realul ai mult mai multe optiuni in viitor. bafta si sa te gandesti bine! :*:*:

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Real e mult mai bun!
ai putea da la stiinte sociale...

| midnight a răspuns:

Pai logic ca uman e pentru tine. da mi-mi place matematica si biologie asa ca ma duc la real.

| Lluvia a răspuns:

Eu Cred ca real. Ai mult mai multe posibilitati in viitor. Si nu conteaza ca nu iti place chimia (nici mie nu-mi place si totusi sunt profil real), oricum la teze ai de ales intre chimie, fizica si biologie. Bfta:*

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Real! clar! Daca termini real ai mai multe variante. Si de dat mai departe la facultate si ca loc de munca. :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele au avantajele si dezavantajele lor.

| Alee17 a răspuns:

Uman, la uman sunt.
la real dai teza la fizica sau chimie(la alegere), la biologie, romana si inca o materie.
Si trebuie sa tii cont de medie.la real se intra cu medii mici, si nu prea se face carte cine stie ce.
la uman e bine, si dai teze usoare, eu sunt la uman si e super calumeahappy

| Vanea_3910 a răspuns:

Eu cred ca e real. Fiindca eu sunt la real si acolo mai mult inveti decit la uman si mai bine. La real al e mai greu.Nu asta inca trebuie sa vezi la ce facultate sa te duci mai departe.Nu eu am ales real fiindca mai departe vreau sa fac studii la politehnica din Chisinau.Da tu deamu vezi singura.