| Georgiii_4578 a întrebat:

Ma tot gandesc la ce profil as putea merge la liceu, tinand cont de faptul ca nu ma dau in vant dupa limbi straine, dar totusi imi place foarte mult romana.Am citit in foarte multe locuri ca profilele UMANE nu au prea mare succes si nici prea multe optiuni pentru viitor, asa ca UMAN sau REAL? Voi la ce sunteti? Multumesc.happy

5 răspunsuri:
| Mady5Stars a răspuns:

Sunt la real si e OK...ma rog prin a 9a era jale...(fizica si mate din 3 nu ieseam ) insa parerea mea ca mai bine ca la uman ( nu imi place romana sau sa citesc )

| ana_8023 a răspuns:

Eu sunt la real si nu imi place matematica si fizica DELOC.imi plac limbile straine insa.eu le invat singura.am ales realul pentru ca am mai multe optiuni dupa ce voi termina cu toate ca eu vreau la drept... o sa fii mai bine pregatit la real.parerea mea. aaa si la uman se pune accent pe limbile straine.

| Minnie_7097 a răspuns:

Eu sunt la stiinte ale naturii si e foarte bine nu ai nici foarte multe ore la materiile de profil si e foarte usor, mai greu probabil va fi cu chimia la bac dar daca o intelegi de la inceput nu o sa ai probleme si cred ca ai si ceva optiuni pentru viitor si anume medicina, profesor bio/chimie, laborant sunt multe si nu necesita munca fizica iar daca iti place cred ca merita.

Bafta!:*

| anonima_5010 a răspuns:

Buna, sunt la filologie, am ales acest profil pentru ca imi place romana si istoria, desi a-s fi putut alege si mate-info, dar am luat note de 5 la examene, desi am invatat mult.Alege in functie de materiile care iti plac si la care te descurci mai bine.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La uman intr-adevar nu prea ai ce sa alegi la facultate. in schimb la real (ex stiinte ale naturii) ai ce sa urmezi dupa... chiar daca iti place limba romana la real o sa ai parte de ea crede`ma... asa am avut si eu acu cativa ani. la uman doar pentru cei ce vor sa urmeze facultatea de litere, limbi, teatru etc