| king5151 a întrebat:

Ce regula e asta daca am absente si motivate si nemotivare la o materie nu poate sa-mi incheie media? Mi se parea corect doar NEMOTIVATE, daca sunt racit si vin cu scutire ar trebui sa nu se puna,

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai normal dacă ești absent motivat și ai adus scutire, nu e o problema.Doar ca, dacă nu ai suficiente note pentru a ți se putea încheia media din cauza ca ai lipsit atunci cumva are logica, dar exista soluții.

| king5151 explică (pentru Freya1):

Pai am cate note au si ceilalti, dar cica daca fac nu etiu cate absente MOTIVATE SI NEMOTIVATE din nr orelor pe sapt nu mai poate sa imi incheie media. Nu am mai auzit asa ceva, pai ca ce mai iau scutire daca tot se pun absentele nemotivate

| Freya1 a răspuns (pentru king5151):

O sa ai probleme cu media și cu nota la purtare dacă ai peste numărul N de absente nemotivate poate.Dar dacă ai absente motivate dar și note suficiente nu e nimic ineregula.
Poate ai lipsit tu mai mult și profesorul ce ti-a spus asta crede ca o faci intenționat și scoți scutiri aiurea.De aceia sa gândit sa te sperie, dar nu are treaba.
Eu am lipsit și nemotivat o grămadă, si am lipsit și doar de la anumit ore uneori, dar m-a chemat deoparte, sau când a prins ocazia ma ascultat și mi-a dat și doua note în aceias zi (pe dați dferite) ca să am suficiente și sa îmi încheie media.