| dariusneag4 a întrebat:

Ce rol are scoala in viata unui elev?

Răspuns Câştigător
| Addiction a răspuns:

Salut.
Şcoala are un rol foarte important in viaţa fiecarei persoane, deoarece acolo ne incărcam de cunostinte, ne formăm personalitatea, ne facem prieteni, ne învătăm să comunicăm, să fii intr-un colectiv unit etc. Chiar dacă uneori se întîmplă la fiecare să spună ceva de genul,, nu mai vreau la şcoală" fără şcoala e plictisitor şi atunci cînd creştem, dorim iar la şcoală, fiindcă ne este dor de orele chilite, de şotiile împreună cu colegii.
Pa, pa.:*

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel de formare pentru viitoarea societate în care se va regăsi ca adult!
Pa, pa.

| thealchemist a răspuns:

E pierdere de timp, nimic din ce inveti la scoala nu-ti va fi vreodata de folos in viata.

| PrecioussGirl a răspuns:

Are un rol foarte important.
te invata sa fii mai civilizat, mai educat mai cu cap.
+ cu ajutorul scolii ajungi sus si bineinteles asa vin si banii multi.

| ady2607 a răspuns:

Ce idiotenie... daca nu ti-ai dat seama pana acum poate ca ar trebui sa experimentezi sapa si cazmaua pe un camp cu buruieni.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Vad ca ti a rezolvat cineva tema
raportare. laughing

| PlasticMoon a răspuns:

Inca ma mai chinui sa raspund la intrebarea asta laughing
Pai ce rol ar putea sa aiba?
Iti raspund cu o intrebare?
Vrei sa faci "cumparaturile" din tomberoane? whistling laughing

| alexradu0 a răspuns:

Sal. in realitate scoala are un rol important dar uneori se saturam de scoala. pentru ca mereu ne intalnim cu aceeasi colegi colegi, cu aceeasi profesori asa mai departe. si eu mam cam saturat de scoala. dar n-am ce face. asta happy uite cateva lucrui distractive pe care le poti face la scoala. : sa faci glume cu colegii, sa faci panarama la ore, sa chiulesti (daca vrei) sa te holbezi la fete cand ele ies la tabla laughing sa intri peste fete in baie in pauza, sa vezi ce fac ele acolo laughing si asa ma ideparte. eu ma distrez in multe feluri si trec orele f. repede. bucurate cat inca mai esti copil ca dupa vin probleme si nu o sa fie prea bine! crying eu is intra 8. eu la scoala ma distrez, mai fac si cateva absente dar m-am obisnuit cu toate happy o zi frumoasa.

| Palimariu_Oana_Iuliana_1998 a răspuns:

Salut.
Scoala dupa cum bine stim, este institutia care pregateste, educa membrii ai societatii in vederea socializariilui. Scoala este cea care ne deschide ochii catre universal cunoasterii, lumii in care traim. Scoala are rolul si de a-I dezvolta aptitudinile oamenilor in activitatile sale din societate. Totodata scoala ajuta copii formandu-le buna conduit in relatiile cu lumea inconjuratoare : mediul, alte grupuri de oamei, responsabilitati, obligatii si drepturi in scoietate.
Dea aceea se spune despre un om ca este scolit, adica a trecut prin scoala, este educat.