| anonim_4396 a întrebat:

Ce rost are facultatea daca toti beau, se imbata merg la petreceri si daca nu faci ca ei nu esti acceptat? Plus nu invata decat pe ultima suta de metri sa ia 5. De ce mai mergeti naibii la facultate daca nu invatati si beti ca porcii? Si uite de asta nu vreau eu sa merg la facultate. URASC STUDENTII, urasc acel colectiv.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Nu trebuie să faci ca restul.Pastrează-ți identitatea.
Și mai grav este să renunți la ceva din cauza altora.

44 răspunsuri:
| armiaso a răspuns:

Oricum facultatea nu conteaza, STRICT NUMAI in cazurile in care vrei sa te faci medic, avocat, psiholog, farmacist, contabil, profesii care necesita obligatoriu o diploma pentru a intra in corpul profesional, celelalte sunt facultati de umplutura, dar daca faci facultate NU inseamna neaparat ca trebuie sa faci parte din acel colectiv pe care il detesti, nu suntem in filmele americane cu adolescenti, iar cine sta in acele grupuri mai departe de ele nu va ajunge niciodata, cine vrea sa mearga mai departe oricum nu va sta acolo.

succes in viata si analizeaza lucrurile si de la coada la cap nu doar de la cap la coada cum suntem indoctrinati s-o facem.

| rosewater a răspuns:

Intrebarea mai buna ar fi: cum sa se gaseasca unii pe altii cei care nu fac ceea ce ai descris tu? In majoritatea cazurilor fac activitati individuale (invatat, citit, biblioteca, vizionat filme, seriale etc) care ii fac sa simta ca sunt singurii care nu fac ce fac ceilalti.