| Liviu4you a întrebat:

Ce s-ar intampla daca ne-am indrepta spre o gaura neagra cu o viteza mai mare decat viteza luminii? (presupunand ca este posibil, desigur)

6 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

De ce mai mare decat c? Teoria relativitatii interzice depasirea vitezei luminii...
Ce sa se intample, nu stiu. Vrei sa afirm prin speculatii?

| Rakanishuu a răspuns:

Ai muri. Ce altceva s-ar putea intampla?

| Kriss96 a răspuns:

Eu cred ca am intra in alta dimensiune. Poate intr-un univers paralel. Eu stiu ca gaurile negre pot inghiti planete. De aceea unii oameni au protestat acum vreo 3 ani cand a fost lansat un experiment la Geneva care se baza cam pe ce ai scris tu mai sus. Nu voia nimeni sa se indrepte spre o gaura neagra, dar era vorba de o viteza mai mare decat cea a luminii si cica puteam fi inghititi de o gaura neagra. Poate gasesti pe Google mai multe informatii. Cauta experimentul de la Geneva. Prin 2010 a fost parca.

| Xenya a răspuns:

Probabil am murii.

| Ichnat a răspuns:

Am merge in trecut, unde nu am stii de aceasta gaura neagra! happy

Astfel iese un cerc al timpului...

| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns:

laughing murim cand intram in gaura neagralaughing poate nu cine stie unde ne duce gaura aiarolling on the floor)