| Alex89jj a întrebat:

Ce sa fac toti colegii isi bat joc de mine si rad de mine? Unii ma mai pălmuiesc si sunt bătaia lor de joc.De batut nu stiu daca sa ii bat mai precis vreau sa bat pe unul, câțiva isi bat joc de mine dar intr-o limita unul tot nu ma lasa si nu vreau sa aud spune la dirigintă la părinți ca nu vreau daca spun la dirigintă o sa par paracios daca zic la părinți la fel.Eu zic ca ar trebui sa il bat dar el e putin mai bine facut. Daca am scris ceva gresit sorry am scris in graba

Răspuns Câştigător
| T0XING a răspuns:

Ba daca ai impresia ca o sa fie sa te batii sa tii minte ca cel mai bine e sa lovesti tu primul si sa lovesti tare

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eram copil. Ma tot bateau unii, pe rând. L-am prins pe unul de gat si era sa-l omor. Mi s-a dus vestea si am scapat de bataie. Episodul 2. Eram student la Academia Fortelor Terestre Sibiu. Aveam un coleg care se lauda ca a facut box. Eu nu facusem nici macar putin. I-am spus sa ne batem si sa terminam. El stia eschive, joc de picioare, etc. L-am asteptat sa atace si l-am palit cu o directa. N-a mai incercat alta data. Totul este surprinderea si curajul. Sunt multi lasi.

| AnastasiaK a răspuns:

Bate-i, dar lasa-le numarul de telefon al parintilor înainte sa aiba pe cine sa sune sa te duca la spital dupa ce i-ai batut destul.

| Digikey a răspuns:

Trebuia sa reactionezi de la bun inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că nu ar trebui să bați pe nici unul dintre ei, deoarece dacă nu știai, violența naște violență. Dacă îi bați ai două opțiuni: să le câștigi frica dar în același timp riști să fi tu bătut rău iar apoi situația să se înrăutățească și să te batjocorească și mai tare.
Sfatul meu este să îi spui totuși dirigintei despre ceea ce ți să întâmplă sau părinților.