| 1234124 a întrebat:

Ce se intampla daca ai o singura nota la o materie in semestrul 2?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu o singura nota nu poate fi incheiata media semestriala si atunci nici cea anuala si esti declarat amanat la respectiva materie si va trebui sa sustii un examen, scris si oral, media de la examen va fi media anuala la acea materie.

| 1234124 explică (pentru Ioandelasal):

Media notelor din scris si oral trebuie sa fie 5, nu? nu are nici o legatura cu nota deja primita?

| Ioandelasal a răspuns (pentru 1234124):

Da, asa este, media notelor de la examen va fi media anuala.

| 1234124 explică (pentru Ioandelasal):

Si sa spunem ca unul are media de la examen sub 5, ce pateste?

| Ioandelasal a răspuns (pentru 1234124):

Va trebui sa sustina examen de corigenta si sa reuseasca, altfel va ramane repetent.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vei rămâne cu situația neincheiată. dar o poți incheia in toamnă, inaintea celor care sustin examenele de corigență.
De ce intrebi? Semestrul al doilea abia a început. Ai de gând să obții doar o notă, iar pe urmă să absentezi?

| Andreeush a răspuns:

Nu poate fi încheiată media.

| ℓαυяα a răspuns:

Nu ti se poate încheia media.