| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca am 7 materii si intru doar in 3 examene la facultate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti anul 1, risti sa pierzi anul si va trebuii in vara sa sustii inca odata examneul de admitere la facultate.

| Sebi_Ionut_1973 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca pic anul si vreau sa intru din nou trebuie sa il platesc sau intru la taxa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebi_Ionut_1973):

Daca pici anul, trebuie sa dai exmane din nou, asa este regula pentru anul 1.
Dai examen cu toti ceilalti care dau prima ora la facultate.
Cat despre taxe, ai o singura sansa in viata sa intrii la buget, iar daca ai restante, sau pierzi anul, pierzi si aceste beneficii.

| sierra1 a răspuns:

Pici anul cu brio (dacă și restanțele le ignori)