| maxim60 a întrebat:

Ce se intampla daca ramin corigent la matematica intre semestre? Ce se va intampla in semestru viitor daca acum am media 4?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce "între" semestre?! Atunci, ești în vacanță!
Între 9 -20 ianuarie 2017, încearcă să te implici la oră, fii activ și dă-ți interesul la învățătură, dacă într-adevăr îți dorești să promovezi.
Semestrul I se încheie în 3 februarie, nu în decembrie!
Dacă acum vei avea media 4, în semestrul al II-lea, trebuie să obții (cel puțin!) media 6, dacă vrei să promovezi anul școlar.

3 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Se întâmplă că trebuie să înveți mai bine pe sem 2 ca să-ți iasă 6.

| Gonrax a răspuns:

Dacă îți iese 4 pe semestrul ăsta, și pe celălalt 5, rămâi corigent pentru că media asta nu se rotunjește. DAR dacă iei pe celălalt semestru media 6 nu rămâi.

| maxim60 explică (pentru Gonrax):

Dar semestrul asata nu trebuie sa fac teste la scoala in vacanta?