| 2001199577473 a întrebat:

Ce se scrie in prefata si postfata, TPU?

6 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Prefaţă e înaine şi post după.

| HinaOnBike a răspuns:

Diferenta e ca:prefata se afla la inceputul cartii, iar post-fata la sfarsit.

| sweetgirl68 a răspuns:

Prefata:scurt rezumat, parerea altor scriitori, o dedicatie din partea scriitorului
postfata:date biogafice despre scriitor, pareri despre carte etc.

| Iulia09 a răspuns:

In prefata se scrie o introducere, un cuvant inainte si in postfata se scrie un comentariu explicativ adresat cititorului! FUNDA?

| Iulia09 a răspuns:

In prefata se scrie un cuvant introductiv sau o introducere iar in postfata se scrie un comentariu explicativ adresat cititorului! FUNDA?