| alwaysStyles a întrebat:

Ce studii a urmat Vicent Van Gogh? Am cautat pe wikipedia dar e prea lung, eu reau sa stiu doar ce scoli, facultati liceelaughing a urmat...tongue

2 răspunsuri:
| ardillabicolor a răspuns:

A urmat școala locală de cadre didactice și casa parohială pentru educație religioasă între 1861 și 1864.La vârsta de 12 ani a fost trimis la un mic internat particular din Zevenbergen, un oraș aflat la câteva mile de Zundert, iar la 13 la Institutul Tehnic din Tilburg.

| Tynnna a răspuns:

M-ai facut si pe mine curioasa si eu am citit. Nu a studiat prea mult, eu zic sa citesti, e interesant.