| Katalin112 a întrebat:

Ce trebuie sa invat ca sa pot sa stiu sa fac si eu propozitii in engleza?

7 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Sa deschizi cartea happyP.S Deschide-o si p-aia de romana ca vad ca nu te prea descurci ("ce trebuie sa invat ca sa pot sa stiu sa fac..."?rolling on the floor )

| al9264 a răspuns:

Engleza.

| AllTheGoodNamesAreTaken a răspuns:

Cuvinte in engleza, precum substantive si verbe. straight face

| fratelen a răspuns:

Inveti gramatica prima data. cum se conjuga verbele regulate / neregulate la fiecare timp. apoi inveti cuvintele elementare, cuvintele de legatura, expresii uzuale.
Ai aici tot ce iti trebuie : conjugari, cazuri, timpurile in limba engleza, samd.
http://www.academia-de-engleza.ro/......gleza.html

| marc98 a răspuns:

Pai sa inveti cuvinte in engleza pentru inceput iar apoi vei intelege propozitile. In timp vei invata sa faci propozitii... trebuie sa stii destul de multe cuvinte big grin succes happy (parerea mea) eu asa am invatat bine engleza happy

| Katalin112 explică (pentru marc98):

Mersi mult pentru dar mai am si eu o intrebare.
Pentru conjugarea fiecarui verb la toate timpurile cum se traduce.
Precum I worked
you worked-- pentru fiecare eu nu stiu cum se traduc ma poti ajuta si pe mine?

| marc98 a răspuns (pentru Katalin112):

La gramatica nu prea ma descurc big grin scuze.