| anonim_4396 a întrebat:

Ce vrea sa spuna Vama Veche prin versul,, Celor care stiu ca ura nu naste copii"?

Răspuns Câştigător
| Reiki a răspuns:

Oare un copil nu se naste din IUBIREA a doua persoane? Oare nu iubirea face sa se "nasca" si alte lucruri frumoase,pure,inocente ca si niste copiii? Ce este mai frumos decat un copil,ce inseamna, metaforic vorbind acest lucru? Frumusete, puritate, inocenta. Ura nu poate naste asa ceva, din ura nu se pot crea lucruri frumoase.

2 răspunsuri:
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Un copil e nascut din iubire din ura nu. Daca continuam sa uram atunci nu vom mai avea urmasi ca sa zic asa.Lumea asta ar trebui sa fie bazata pe iubire

| titisan70 a răspuns:

Copii se nasc din dragoste, nu?