| HellBlade a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea(Sunt baiat) a fost cu un baiat de cateva ori ba se despartea ba se impaca. Ea tine la mine si ma asculta daca ii zic ceva dar nu vreau sa-i zic direct sa-l lase in pace.adica baiatul ala e un vagabont si un idiot. dati-mi niste idei sa o indepartez de elbig grin?

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

In conversatiile voastre accentueaza mai mult partile lui negative si efectele la fel de negative in urma relatiei cu acel baiat, pe care le-ar putea avea asupra ei: suferinta, schimbarea comportamentului, indepartarea de adevaratii prieteni, certuri cu parintii etc

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu prea ai ce face, s-ar putea sa creada ca nu esti de acord cu el pentru ca iti place de ea si eati gelos. Cel mai bine ar fi sa ii spui ca el nu e de ea si ca merita ceva mai bun, eventual dai si cateva exemple din comportamentul lui pentru care nu o merita. Mai mult de atat nu ai ce sa ii faci

| HellBlade explică:

Da mrs pentru raspunsuri dar eu vreau niste idei pentru nu ai spune direct ci indirect s-o fac sa nu se mai plimbe cu el astea.Dar nu-s gelos o cunosc de cand e mica.Mama mea a fost colega cu Mama ei si Tatal meu a lucrat cu tatal ei deci parinti nostri se intalnesc foarte des.Si noi chiar ne intelegem ca prieteni.Dar nas vrea sa-i dau sfaturi...As vrea sa-i despart da poate as fi rau dar ea zice ca nu-l place ca o enerveaza dar...nu-s prost.Si as putea sa zici lucruri rele despre el atat timp cat e "NUL PLACE" din asta as vrea cateva lucruri poate sunt putin rau dar e cel mai bine pentru ea sunt sigur de asta stiti ca cand te indragostesti uiti de tot

| HellBlade explică:

Tabitha e o idee foarte buna ia se cearta foarte des cu parinti din cauza acelui baiat mersi mult pentru raspuns primesti funda pentru raspunsul tau

| iulianh a răspuns:

Explica-i mai bine greselile pe care le face acel baiat: adica cand face cate o greseala sa-i spui... uite, nu e bine ce a facut, nu e frumos asa... Sau ii arati cum ar fi trebuit sa se comporte un baiat adevarat cu o fata.Si va intelege.

| zentarim a răspuns:

De ce sa nu-i zici direct. Spune-i exact ceea ce crezi despre respectivul, ca e o loaza si ca asta e parerea ta. Si spune-i pe fata daca este si gelozie din partea ta ca un putzoi are parte de dansa si unu mai cuminte ca tine nu happy