| Shtephanie a întrebat:

Stau cu un baiat,care a stat cu prietena mea si de atunci prietena mea nu ma mai suporta.Mie imi place mult de baiatul acesta,nu e nesimtit si tine la mine, dar problema este ca vreau sa ma inteleg ca inainte cu prietena mea.Voi ce ma sfatuiti?
Funda!happy

Răspuns Câştigător
| BeTheOne a răspuns:

Eu iti spun sa fii puternica si sa nu ratezi dragostea pentru mofturile prietenei tale. O prietena adevarata te intelege. Daca el nu vrea sa mai fie cu ea, ce vina ai tu? Aceeasi situatie a fost si la mine, numai ca prietena mea a inteles sentimentele mele pentru el, si astazi locuim impreuna. Acum doi ani am fost pusa si in situatia prietenei tale si la inceput am reactionat ca ea, insa cu timpul mi-am dat seama ca ei doi se iubesc iar eu nu am de ce sa pierd o prietena din cauza orgoliului meu. Anulviitor urmeaza sa se casatoreasca, iar eu la randul meu mi-am gasit marea dragoste. Concluzia e ca niciodata nu stii cand dai peste baiatul vietii tale. Asa ca...nu-l rata!

5 răspunsuri:
| mITzY_3042 a răspuns:

Pai parerea mea este ca nu o sa te mai intelegi niciodata cu prietena ta la fel ca inainte. daca ea tinea la el cand tu te-ai combinat cuu dansuu`?! ti-ai pus intrebarea? nu cred din moment ce o postezi aici. eu iti spun asa ( iubitul tau intr-o zi, mai devreme sau mai tarziu se va obisnui cu tine si iti va da papucii la fel cum s-a intamplat si cu prietena ta, ca banuiesc ca asta s-a intamplat din moment ce ea inca tine la el. Dar o prietena iti va fi alaturi la bine si la greu. asta daca erati intr-adevar prietene bune. ) acum faci ce vrei. sper ca ti-am dat de gandit :* baftaa love struck

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Ar trebui sa discuti cu prietena ta deoarece daca iti este prietena adevarata te va intelege!

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Imi pare rau, dar in cazul asta cred ca trebuie sa alegi intre cei 2.
Am patit si eu aproape la fel cu o verisoara de-a mea. Am stat cu el, si nu am putut nici cum sa o impac. Asa ca am lasat-o balta, si am ramas cu el happy Iar ea, cred ca inca e suparata pe mine.

| Nicux1 a răspuns:

Pai e geloasa, e normal tu cum te-ai fi simtit daca erai in locul ei, cred ca nu o sa te mai impaci vreodata cu ea, cand e vorba de baieti...

| AngelGirl5 a răspuns:

Niciodata n-ai sa mai poti sa te intelegi cu prietena ta! Ai incalcat cea mai simpla regula a prieteniei : Chiar daca nu mai e cu el, tu trebuie sa fi de partea ei (daca esti prietena adevarata), sau cu un oricare alt fost de-al prietenei tale.
Imi pare rau pentru tine. Ramai cu el.