| NemNUZ a întrebat:

Cei care au dat examenul azi, cum vi s-a parut subiectele 1 respectiv 2? Ce nota vreti sa luati?

20 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Subiectul 1 a fost usor, dar despre ce examen vorbesti?laughing

| TheUnikBiby a răspuns:

Poi eu am facut tot, a fost usor. Acum sa vedem ce se aude cu exercitiul 3, subiectul 2. S-a creat o mare harababura. Toata lumea se contrazice si nimeni nu stie cine are dreptate. Ma rog.

| NemNUZ explică (pentru TheUnikBiby):

La acel exercitiu era subiectiva. Stiu ca am intrebat-o pe profesoara mea

| dragos9234 a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
| DushulRece a răspuns:

Vi S-AU parut nu vi s-a parut. Tu cred ca o sa pici la cum scrii

| R0011 a răspuns:

Bineinteles ca fiecare isi doreste sa ia o nota cat mai mare. Acum toate ""privirile"" sa zic asa sunt indreptate catre subiectul al II-lea, unde acea propozitie a fost interpretabila iar elevii au pus raspunsuri diferite. Sa speram ca se va lua in considerare si cei care au raspuns cu b.predicativa; o3

| Tobiii a răspuns:

Ce nota vreti sa luati raised eyebrows? Nu isi are rostul intrebarea, toata lumea vreau 10 e logic. Subiectele au fost cel mult accesibile. Adica eu am stat mai mult sa fac compunerile pe cirona decat sa fac examenl propriu-zis.

Răspuns utilizator avertizat
| Tobiii a răspuns (pentru CrazYGirl97):

Esti din Bucuresti? Daca da la ce liceu vrei sa dai?

| Tobiii a răspuns:

Ce nota vreti sa luati raised eyebrows? Nu isi are rostul intrebarea, toata lumea vreau 10 e logic. Subiectele au fost cel putin accesibile. Adica eu am stat mai mult sa fac compunerile pe cirona decat sa fac examenl propriu-zis.

| NemNUZ explică (pentru Tobiii):

Pai da, dar daca ai gresit ceva nu mai poti sa iei 10 de exemplu eu, vreau sa iau 9, ... ok, poate nu m-am exprimat corect big grin, dar cum sa faci mai mult pe ciorna? Eu nu am scris aproape deloc pe ciorna happy

| Tobiii a răspuns (pentru NemNUZ):

Pai eu am scris inainte comp pe ciorna si dupa am transcris si pe foaaia de examen. La romana a fost ce a fost, rugati-va sa fie la mate niste subiecte mai de doamne ajuta big grin

| Mariucaaa a răspuns:

La subiectul 2 B habar n-am avut ce sa scriu...ma si blocasem ca intrasem in criza de timp straight face in rest a fost ok big grin

| BubblineDance a răspuns:

La cat am invatat mi s-au parut usoare, dar exercitiul cu subordonata mi s-a parut enervanr rau. Adica daca o luam de la coada la cap imi dadea predicativa, daca o luam de la cap la coada imi iesea subiectiva sad

| sweetmada a răspuns:

A fost usor...la subiectul 2 exercitiul 3 sunt discutii mari.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetmada a răspuns (pentru CrazYGirl97):

Eu am ales subiectivahappy

| CaineleMagic a răspuns:

Eu vreau sa iau 1 din oficiu, tu ce crezi? Evident ca 10 geniule.

| NemNUZ explică (pentru CaineleMagic):

Pai oricine vrea 10 dar nu toti iau... geniule happy