| Scarlettt a întrebat:

Cine a intrat la filologie?

Ce ore se fac în clasa 9a?

P.S : Ştiu că filo e chstia cu limbi straine, română, istorie, dar vreau explicit orarul!

Răspuns Câştigător
| federerdinamo a răspuns:

Si eu sunt tot la filologie, am terminat clasa a noua:*..Pai o sa faci asabatting eyelashes.
4 ore de romana
3 ore de L1 (prima limba straina)
2 ore de L2 (a doua limba straina)
2 ore de geografie
2 ore de istorie
2 ore de amte
2 ore de fizica
o ora de biologie
o ora de chimie
2 ore de logica
o ora de limba latina
o ora de religie
o ora de educatie plastica
o ora de muzica
o ora de sport
2 ore de TIC
si e posibil si o ora optional
Bafta:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cel mai sigur e să întrebi la secretariatul liceului.
Intră pe http://lecturirecenzate.ro/ Ajută orice elev, dar mai ales pe cei de la filologie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am intrat la filologie.

Am făcut aşa;
-4 ore română
-4 ore engleză (eu sunt la intensiv)
-2 ore istorie,matematică, fizică, franceză/germană, logică, geografie, T.I.C.(adică facem ce vrem pe calculatoarehee hee ).
-1 oră dirigenţie,chimie,biologie,religie,desen, ed. fizică, muzică.
O să dai teză la română, istorie sau geografie, engleză şi latină.
De pe a 10-a faci psihologie în loc de logică.
Din câte am înţeles, de pe a 11-a se scot orele de real, adică mate, fizică, chimie şi biologie şi intra economia.
Succes şi cred că o să-ţi placă!

| elenuyzy a răspuns:

Pai faci vreo 4 ore de romana, 2 sau 3 de engleza, franceza (nu mai stiu cate), 1 sau 2 de mate(daca vei face pana in clasa a xa cum am facut eu, vei face 2 ore, daca vei face pana in a XII cate o ora pe saptamana), 1-2 de chimie, bio, fizica, 2 de logica, 1-2 de sport, 1 desen, muzica, latina si s-ar putea sa mai ai si niste optionale. cam asa ceva. nu mai tin minte exact orarul din a IXa, abia il invatasem pe cel de-a XIIa cand s-a terminat anul laughing. bafta la scoala! nu e greu deloc la filologie clasa a IXa.