| ViolaTM a întrebat:

Cine are cursul de electrician de joasă tensiune. Poate să urmeze modul de pedagogie? Să revină maistru?
Un modul de un an? După cursul de eelctrician?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
Trebuie sa ai vechime, experienta si examene de grad (minim 2) luate.
Doar dupa aceste criterii indeplinite se poate inscrie la o scoala de maistrii sau sa predea meseria la scoala, cu examinare pedagogica luata.
Asta inseamna in general minim 8-10 ani de experienta si cunostinte profunde de specialitate (teorie si practica).

2 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Maistru poate deveni daca face scoala de maistrii.
Modulul pedagogic se face petru a putea fi profesor.adica pentru a preda in scoli.