| anonim_4396 a întrebat:

Cine-mi poate explica treaba cu echivalarea unei note de la bac. De exemplu, am picat o probă anul trecut, acum dau iar. Duduia de la secretariat m-a întrebat care notă vreau să o echivalez; pe cea din sesiunea iunie iulie, sau pe cea din august? Nu am mai întrebat-o dacă se face vreo medie din nota de data trecută, cu cea pe care o voi lua..era destul de ţâfnoasă femeia şi nu aveam chef să se răţoiască la mine. Deci... aveţi vreo idee cum se procedează, sau pur şi simplu rămâne nota pe care o voi lua sesiunea asta?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai picat la o proba in sesiunea din iulie si in august ai luat nota de promovare si nu iti iese media poti da proba la ce materie doresti pentru a lua o nota sa iti iasa media 6.00

| Elena898989 a răspuns (pentru Intruder19):

La română şi geografie am luat, mi-a rămas matematica, la care nu am reuşit să iau notă de trecere în niciuna din sesiuni. Nu prea ai înţeles la ce m-am referit, dar mulţam oricum pentru feedback.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste asta si te lamuresti :
https://isj.educv.ro/sites/default/files/Adresa_40863.PDF