| Adrianuta a întrebat:

Cine se pricepe la Romana?

Ma ajuta si pe mine sa incep eseul : Ce reprezinta jocul, joaca pentru mine... vreau doar inceputul ca nu stiu cum sa incep ca restul am facut.va rog sa fie si de 7 randuri dar macar sa fie.

Ceva frumos si pus la punct!

FUNDITA SI VOT, va rog!

2 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Buna Adriana,
Poti incepe eseul tau asa daca iti place :
" Copilăria este cea mai frumoasă perioadă din viaţa fiecăruia, reprezentând vârsta inocenţei şi a candorii. Jocul şi joaca sunt elemente caracteristice copilăriei, ele îi dau farmec, reprezentând o modalitate prin care copii pot descoperi lumea inconjuratoare şi totodată minunatele lucruri pe care copilăria le poate oferi. Aceste elemente se afla intr-o legătură foarte stânsă: prin joc, copii descoperă lumea, iar adulţii se întorc la perioada copilăriei, redescoperind acea vârsta a inocenţei. Datorită acestui lucru jocul a devenit adiacent unei alte teme şi anume copilăria. "

| Adrianuta explică:

Multumesc mult undercovergirl... mi-ai fost de foarte mare ajutor!

:*
Te pupp