| Adrianuta a întrebat:

Buna TPU.

Referitor la intrebarea anterioara. nu am primit decat un raspuns, deci: va rog sa ma ajutati macar cu inceputul ca restul ma descurc, dar vreau sa fie ceva special si frumos care sa impresioneze ( referitor la eseul Jocul, Joaca). Repet inca o data : nu vreau sa-mi faceti voi tema. vreau doar un mic ajutor...va rog, daca se poate pana maine dimineata.

FUNDITA SI VOT GARANTAT!

2 răspunsuri:
| Adrianuta explică:

Nu vreau o intamplare, vreau sa-mi spuneti ce reprezinta jocul, joaca pentru voi!

| UrsuPolar a răspuns:

"... totul a inceput ca un joc, ca o joaca de copii. El m-a legat cu o esarfa de mana dreapta de capatul patului. Cealalta mana a legat-o cu o pereche de catuse cu puf roz de cealalta parte a patului. Imi zambea si imi spunea : stai linistita, e doar un joc. Si eu il credeam, doar il stiam de mai bine de 3 ore. 3 ore minunate in care mi-a povestit tot despre el, despre masina lui, despre prietenii lui. Chiar a zis ca in seara asta o sa ii cunosc mai de-aproape pe toti. Oare la ce se referea? Se ridica usor deasupra mea si imi spuse blajin: ma duc sa aduc niste jucarii. Eram in culmea extazului, era tot ce imi visam pentru prima iesire in oras..."