| AndreeaLove18 a întrebat:

Cine stie care e primul, oul sau gaina?

Răspuns Câştigător
| Vampire150 a răspuns:

Pai e o chestie mai complicata cu evolutia si schimbarea ADN-ului la anumite specii dar cel mai probabil a fost oul.

6 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Gaina

| RAY a răspuns:

Nici unu daca ati fi facut biologie stiai ca la inceput celule sau clonat singure iar ou a aparut cand a aparut era cambriana acuma sute de milioane de ani, se pare ca un animal a depus propiul adn sub forma de ou nu ca in prezent pesti depun icre in apa cea ce inseamna ca la inceput nu a fost nici ou nici gaina a forma intre celule si ou care a evolut spre ou

| PedoBarbie a răspuns:

Eterna întrebare. Mai ult ca sigur că celula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaina(este vorba de procesul evolutiei-daca intelegi)

| IulicaBiancutza a răspuns:

Oul zic eu!

| Pislari_Nica_1997 a răspuns:

Eu cred ca e oul