| MaraMadalina1888 a întrebat:

Cine stie ce medie anuala trebuie pentru premiul 1, 2, 3/mentiune acum in 2020?
Anul trecut la noi s-a facut cu 9, 80-10 premiul 1, ceea ce mi s-a parut prea mult...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Premiul 1 ia cel care are media anuala cea mai mare
Cel ce e cel mai aproape de media primului ia premiul 2
Si tot așa, în funcție de ce medie anuală ai, nu se da la un punctaj anume premiul (asa e la scoala la mine.)
Si daca e o diferenta mica între 2 medii, le clasează pe ambele pe acelasi loc, în funcție de medie.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic, ar exista o clasificare prestabilita pentru medii.
Eram în clasa a 9-a și la liceu la mine se făceau ore de dimineață (11-12) si ore de după amiaza (9-10) și îți dai seama ca o clasa avea și de dimineață și de după amiaza, iar la final erau ambii diriginți și cel de la a 11-a a pus mai bine de trei sferturi din clasa cu premiu I/II/III și doar câteva mențiuni pe ideea ca intre media 10-9, 80 e premiu I 9, 79-9, 50 premiu II etc, pe când diriga noastă a zis ca ea nu a văzut-o nimeni sa dea premii după criteriu ala.

| MaraMadalina1888 explică (pentru anonim_4396):

La noi e diferit, ne dau premiile dupa un anumit tabel al mediilor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Scuze,nu am vrut sa votez asa.
La noi e diferit, e cam ciudat asa

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuuuu acum nu o sa mai absolveste clasa ce ma face eu trebuie sa trece clasa ca sa merge la căpșune sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

crying imi pare rau

| MaraMadalina1888 explică (pentru Catrice):

Ai dreptete si ioi o sa merge la capsune ca nu mai conteze scoala.Multumesc