| AlexandruAR a întrebat:

Cine va ajuta sa rezolvati temele mai grele pe care le primiti la scoala?
Apelati la parinti / fratii mai mari / alte rude sau prieteni?

Eu am terminat de mult scoala dar sunt curios cu cine va faceti temele (sau ce va preda la scoala) pentru ca sunt printre voi cativa care nu stiu sa rezolve operatii matematice simple (inmultiri, impartiri, fractii etc.)

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
De obicei singură, dar apelam la cineva/ceva dacă nu puteam/ştiam să le fac.
Pe curând!

| Madayna a răspuns:

Eu apelam la prieteni

| pastru009 a răspuns:

Salut.Majoritatea temelor mi le fac singur cat despre cele grele iau o carte si caut raspunsul(dureaza gasirea sa) sau intru pe internet si intreb ori aici pe TPU ori in serverul de cautare Google. Oricum intotdeauna mi le fac singur.winking

| Okkultist a răspuns:

Singur mereu. Si ma invat sa fac singur mereu. Fac meditatii la romana, mate, muzica. Pai cand nu inteleg ceva pur si simplu intreb este normal restul de teme le fac eu. Stai... Daca am timp rolling on the floor Da le fac eu...

| Emilyya a răspuns:

Unele le fac eu, dar daca nu inteleg ceva, apelez la fratii mai mari... happy