| TheLilDragon a întrebat:

Salut,

Am primit la matematica o pedeapsa sa fac 100 de inmultiri si impartiri cu numere din 3 sau mai multe cifre una sub alta sa nu-mi treaca nota de la un test de 10 minute...Intrebarea mea este: Exista vreun soft care sa faca operatii matematice unele sub altele(presupun ca stiti ce inseamna).

Multumesc!

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pedeapsa ai primit-o ca sa te determine sa lucrezi si sa exersezi inmultirile si impartirile! Ce folos ai daca ti le face calculatorul? Ramai cu materia neinvatata si la alte teste iar nu stii!

| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Iar intrebarea mea este: Tu nu poti sa le faci? Puneti minetea la treaba. Parca a zis Raluca ca temele sau chestii de scoala nu se rezolva pe site.

| Gexu a răspuns:

Si eu cand eram mai mica am primit pedeapsa asta si nu m.am folosi de pc pentru ca atunci nu aveam rolling eyes. Si sunt mandra de asta.Asa am inteles mai bine cum sta treba cu cifrele.

Sfatul meu :Compuneti niste inmultiri mai usoare majoritatea din 3 cifre si vei reusi iar la impartire intoarcele pe cele de la inmultire dar nu toate ca bate la ochi don't tell anyone laughing

Hai Pa Pa :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100?:O Pff! Dupa ce ai sa prinzi, ai sa te plictisesti laughing.
Lasa calculatorul, nu asa se invata. roga-ti unul dintre parinti sa-ti dea niste indici, pana pricepi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ca sugi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu exista