| itzdayeon a întrebat:

Colegiul Național "Dr. Ioan Meşotă" din Braşov, accepta elevi basarabeni?

2 răspunsuri:
| anonimus010101110 a răspuns:

Nu stiu, dar de ce nu ar accepta?

| itzdayeon explică (pentru anonimus010101110):

Exista o lista cu toate liceele si colegiile din România care accepta elevi basarabeni, iar din județul Braşov am vazut careva dar nu şi colegiul național "Dr. IOAN MEŞOTA". Dar cand am intrat pe site-ul unde sunt publicate profilele si mediile de admitere, la nr. locurilor speciale unde scria : " R. Moldova"  in rând cu fiecare profil era tras o linie. Pe acest site la cam toate scolile (liceele/colegiile române) este acea coloana. https://www.admitereliceu.ro/
De aceea am şi întrebat.^^