| tacapaca123 a întrebat:

Am fost eliminat la bacalaureat si nu mai am voie sa dau 2 sesiuni. Data viitoare stiu ca va trebuii sa dau iarasi la toate 3 materii dar trebuie sa dau si competentele, probele orale?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| xunshu a răspuns:

Buna! Daca nu le-ai dat, da, trebuie sa le dai.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, trebuie să susţi şi Competenţele!

NU te mai lua după toţi COPILAŞII care habar n-au ce vorbesc!

#Art.9. -... (7) Încălcarea regulilor menționate la alin. (3), (4) și (5) va fi considerată tentativă de fraudă, iar candidații respectivi nu mai pot participa la probele următoare şi sunt declaraţi „eliminaţi din examen", fără posibilitatea recunoaşterii, în sesiunile următoare, a notelor la probele promovate anterior eliminării, inclusiv a probelor de evaluare a competențelor lingvistice și digitale.
Acești candidați nu mai au dreptul de a participa la următoarele două sesiuni ale examenului de bacalaureat. # - SURSA = Ordinul de la linkul oficial :
http://subiecte2015.edu.ro/......5_site.pdf

Toate cele bune!