| Andreea_2852 a întrebat:

Conform unei povesti, o vaca ( animal ) are de trait " un pumn ". Am fost curioasa si am cautat in atlas si pe internet ce inseamna de fapt acest "pumn". N-am gasit, insa ma puteti ajuta viu? Multumesc mult, dau si fundita. :*

2 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

O vaca traieste inmedie de 25 de ani, iar cea mai batrana vaca a ajuns chiar la 48 de ani.

| Anonimusss97 a răspuns:

O vaca trebuie sa traiasca "un pumn" adica acest pumn inseamna viata [ aproximativ 25 de ani ]