| remus a întrebat:

credeti ca ar fi posibil sa se gaureasca pamintul de la un pol la altul, s-au de la un meridian la acelasi meridin?

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

Sa se gaureasca in niciun caz. Tesla a spus ca daca s-ar exploda in anumite puncte de pe planeta, Pamantul s-ar crapa in doua ca un mar... Ma rog nu prea vad cum ar fi posibil, dar asa a zis el. tongue

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu.

assiris
| assiris a răspuns:

Da cu conditia sa gasesti burghiul potrivit :p

| mariusres a răspuns:

Daca nu ai fi absentat de la orele de geografie ai fi stiut ca Pamantul e vascos in interior( lava), iar doar la suprafata exista crusta solida. Pentru a-ti raspunde la intrebare imagineaza-ti Pamantul ca pe un ou. Poti gauri un canal intr-un ou? Rapsunsul e nu, pentru ca albusul si galbesnusul sunt vascoase si vor ocupa tot timpul spatiul gol lasat in urma de o posibila masinarie de sapat.

| kh1ss a răspuns:

Nu

| Ben. a răspuns:

Nu

| baba a răspuns:

Nu cred, dar asta nu înseamnă că am certitudinea că aşa ceva nu se poate întâmpla.
Personal zic că e o prostie. Dar cine ştie...

| hugin a răspuns:

Da. Dar nu acum. Poate in viitor cu un laser destul de puternic.

| ShaKuri a răspuns:

Te'ai uitat la The Core? laughing).

| malecsia a răspuns:

Nu, ca se crapa in 2 si o sa fie 2 jumatati de Pamant si, cine stie, vine Armaghedonul sau ce mai vreti voi... cu siguranta ca diavolul va fi de vina si daca s-ar intampla grozavia asta. Pfff.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca da! de ce nu? doar ca ai avea nevoie de un spiral un pic mai mare... :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnic nu.

Întrebări recente