| gaveuallmyecstasy a întrebat:

Credeți că în România merită să devii criminolog-psiholog? Aică profiler? Are nevoie poliția română de așa ceva? Doresc să urmez facultatea forensică (crimă). Pot ajunge profiler/criminolog-psiholog și dacă intru la academia de poliție pe intensiv psihologie?

Răspuns Câştigător
| Krax256 a răspuns:

Merita foarte mult, in acest moment Romania are un singur profiler, restul sunt doar criminalisti. Vazusem un reportaj despre el anul trecut.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei tu, merită. E nevoie de astfel de oameni. Du-te la academia de poliție și acolo (după ce ești admis) te mai dumirești ce e cu "forensică... sau pe intensiv psihologie"

| Stoica_Edi_1990 a răspuns:

Desigur, umeaza-ti visele.

| Stoica_Edi_1990 a răspuns:

Desigur, urmeaza-ti visele.