| Alexa1234a a întrebat:

Credeti că nota 8 la capacitate(la romana) este o notă bună sau nu?

Răspuns Câştigător
| raducristian0770 a răspuns:

Depinde de cerintele liceului la care vrei sa intri. Dupa parerea mea, este o nota micuta pentru ca subiectele au fost foarte usoare. Acum, ramane de vazut ce va fi la matematica, dar nici acolo nu o sa fie foarte greu, iti garantez. Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru raducristian0770):

Esti un ignorant. Liricul a fost greu de argumentat, desi stiam unele chestii mi-a fost frica sa le zic sa nu ma depuncteze. Oricum, sigur ma vor reliefa pentru ca am avut cea mai complexa definitie, sper ca le-a convenit la figurile de stil.

21 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Da, e o notă bună.

| octav005 a răspuns:

Pai sigur ca este o nota buna. pentru mine si un 7 era excelent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont de cat de usoare au fost subiectele, nu prea e buna.

| DaCumSaNu a răspuns:

Pentru mine, dat fiind ca este examenul de capacitate, nota 8 este ok, acceptabila, dar nu buna. La romana o nota buna consider ca este 9. Am vazut subiectele de astazi de la romana si au fost foarte usoare. Apartenenta la genul liric, fara comentari de versuri.ce-ti puteai dori mai mult? Compunerea legata de intrecerea sportiva...simpla si ea. Ti-ai luxat piciorul, te-ai impiedicat cand aproape ajunsesei la linia de finish, s-a pus ploaia, iar tu te simti temator cand ploua; erai la o competie la sportul x, parintii tai n-au putut sa vina, tu erai dezamagit, trist, credeai ca n-ai nicio sansa sa castigi, apoi ii vezi in multime ca iti striga numele si baaam se intampla minunea, esti din ce in ce mai rapid fata de ceilalti si castigi big grin samd. Erau o multime de intamplari ce se puteau avea loc happy Aveai de unde alege. Bafta! Sper sa iei 9!winking

| Tudor123123 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

La a 2-a compunere, daca nu este ceva interesant si care sa te surprinda (nu punctul culminant), profesoara mea de romana, de la clasa ofera 10 puncte/12 chiar daca ai respectat alea ale subiectului, nu-mi vine acum. Mi se pare ciudat, dar meh si pe redactare la fel 12/14. Primul text era greu de inteles, la nivelul unui copil de a 8 a, eu am stiut la acela si o sa iau 13/14 puncte deci pana aici ar veni -2-2-3/4=-7 puncte, asta insemnand sa nu fii gresit la niciun exercitiu

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Tudor123123):

Nici eu n-am gresit la nimic anul trecut big grin am verificat ce am scris impreuna cu profesoara de romana imediat dupa examen. N-am uitat asa repede ce am scris cum spun altii laughing) am luat 9.70 si am si un scris uraaat happy

| Alexa1234a explică (pentru DaCumSaNu):

Wilona

Eu vreau să intru la științe sociale iar anul trecut prima medie a fost 9 iar ultima 8, 40

| GeorgeBerbec a răspuns:

Este o nota destul de buna dupa parerea mea. Poti intra cu ea la orice profil daca nu ai pune-o si pe cealalta...

| DaCumSaNu a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

Stii? Sunt foarte multe licee in care nu poti intra la mate-info cu media 8...

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Ma refer ca orice profil poti intra cu media 8. Ca e mate info ca e altceva. NU ca si liceu. Dar orice profil gasesti la media asta dar iti dai seama ca liceul desi are profilul acest e mai naspa fata de unul cu aceelasi profil dar medie mai mare sper ca ai inteles.

| Anonim34231 a răspuns:

Nu. este o nota exagerat de mica... este una dintre cele mai slabe note. cum poti sa iei o nota doar asa de mica?! Ce ai facut?!

| MariusFD96 a răspuns:

Toata agitatia asta pentru un examen care nu te ajuta cu altceva decat sa intri la un liceu bun... Peste 4 ani cand vei da bac-ul, n-o sa mai intereseze pe nimeni ce ai facut la acest examen amarat. E un examen prin care iti verifici cunostintele pe care le-ai acumulat de-a lungul claselor 5-8 si iti mai trebuie pentru a stabili o medie de admitere... Atat! Nu faci nimic important cu el laughing. Mai important va fi peste 4 ani cand vei da bac-ul. Pana atunci stai calma. Si parintii pun prea mare presiune pe voi. Ar trebui sa citeasca ceea ce am scris eu aici. Nu te mai stresa. Oricat vei lua in examenul asta n-o sa prea conteze decat la ce am spus mai sus. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusFD96):

Nu as fi putut spune mai bine.

| AlecSsS2002 a răspuns:

Da, la fel ca tine :* laughing

| Anonim5374 a răspuns:

Acum depinde de media ta din 5-8, de liceul la care vrei sa intri.

| Luminita_Andreea_2000 a răspuns:

Este o nota chiar foarte buna.

| Manjulica a răspuns:

Nu

| steaaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca este o nota destul de buna. Mie mi-a iesit 77 dupa barem laughing

| sergiu178189 a răspuns:

Da

| Șerban_Andreea_2003 a răspuns:

Bunicica