| JessicaAlba01 a întrebat:

Credeti ca scoala conetaza mult in viata?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi contează pentru tine ca om pentru o cultură generală minină, restul vin dacă insiști!
Pa, pa.

| Dina a răspuns:

Pentru majoritatea da, datorita studiilor acumulate de o viata a putut sa ajunga departe.Insa pentru altii nu conteaza atit de mult, daca de exemplu au un talent pe care si-l dezvolta si devin renumiti...asta nu e din toate punctele de vedere cu ajutorul studiilor.In majoritatea cazurilor scoala conteaza mult nu pentru o profesie,si pentru a sti a fi om, pentru a sti sa-ti urmezi calea, pentru a nu te rataci intr-un moment dat!

| Criiss16 a răspuns:

Foarte mult!

| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai da normal ca e importanta.Gandeste-te si tu ca sa zicem ca inveti pana pe la 20 de ani si dupa ce faci? Daca nu stii nimic ajungi pe strazi nu o sa faci nimic deci e f importana pentru ca dupa ce terminam scoala toata viata ne bazam pe ce am invatat acolo.big grin

| AdryanaN5 a răspuns:

Daca n-ai fi invatat cum sa citesti cum te-ai mai fi descurcat sa scrii pe calculator? In plus scoala iti pune creieru la contributie si poti sa gandesti mai bine.

| niNNu a răspuns:

Scoala/Invatat = Viata

| Ccrysu a răspuns:

Si normal`! cu o scoala bine facuta, mai tarziu iti poti realiza un viitor bun` stii uh vb aia " Ai carte ai parte, n`ai carte n`ai parte"tongue

| b99kata a răspuns:

Daca nu sti sa vorbesti sau sa calculezi nu poti sa faci o conversatie cu nimeni.deci da foarte importanta!