| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca se poate intelege si invata politica fara sa stii istorie?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ca sa fii politician, adica sa-ti urmaresti interesul personal prin frauda si demagogie, te poti descurca si fara istorie.Ca sa fii om politic, sa fii adica un vizionar, ai nevoie nu numai de istorie, ci de tot ce inseamna cultura generala solida.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca te referi la politica externa, ai nevoie de istorie.
Daca vrei politica de asta de 2 lei cincizeci de la noi din minunata Romanie, ai nevoie doar de gura de papagal.

auran
| auran a răspuns:

La cati politicieni au aparut la noi de curand asta inseamna ca se poate - ca doar nu or fi fost la scoala sa invete!
Doar comunistii stiu politica! tongue

| andreea_8479 a răspuns:

Oooo...hai k iti spun eu parerea meahee hee
poti sa faci politica fara sa stii istorie, romana sh cate ar mai fi de spus...hee hee
uita. te la politicienii din romaniawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu si, foarte hotarit.

| gratian a răspuns:

Trebuie sa stii istoria politica

| frumusik007007 a răspuns:

Nu asta sigur nu se poate sa faci politica nestiind istorie macar elemantara