| anastasia0606 a întrebat:

Credeti in soarta, destin?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
normal ...sunt un om normal si cred, daca nu as crede nu as avea putere sa lupt cu boala..tot ce am, ce am faurit in cei 25 de ani de casnicie, consider ca face parte din destinul meu si soarta a fost si este alaturi de mini, si la bine si la greu.
O seara bunahappy

| mona a răspuns:

Nu prea cred

| raluca0306 a răspuns:

Ce cred eu, e ca Dumnezeu ne-a dat o viata sa o traim asa cum vrem, dar mai apoi vom fi judecatii de Dumnezeu.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Nu exista soarta, destin...sau daca exista, ni le cream singuri.
Viata e o lunga insiruire de alegeri, care inseamna infinite posibilitati.
Sa zicem ca vrei sa treci printr-un oras cu masina.
Daca mergi pe centura, nu ai probleme si mergi linistit mai departe.
Daca o iei prin oras, faci accident si mori.
Depinde de alegerea pe care o faci acolo, la bifurcatie, ce va urma in viata ta.

| Morrígu a răspuns:

Nu chiar.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Soarta ti-o mai faci si tu.

| adrianamara a răspuns:

Nu nu cred, fiecare are puterea de a-si face viata dupa bunul sau plac.Totul are o rezovare mai putin moartea!

| adee25 a răspuns:

Da, eu cred deoarece totul ni se intampla cu un motiv.