| ileanaadrianastan a întrebat:

Credeti in horoscoape? Personal, sunt sceptica in privinta eficientei acestora si aceasta deoarece pe noi, judeii, psihologii sionisti ne-au invatat ca "ein mazal le Israel". Adica, nu exista noroc pentru evrei. Norocul trebuie creat de noi prin efort individual. Norocul nu e scris in stele, ci se afla in creierul nostru. Ca si Mesia. Contraziceti?

4 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Hmm...nu stiu ce sa spun despre noroc, poate exista, poate nu. cat despre horoscop eu nu cred in el, desi am observat ca oamenii se aseamana oarecum in funtie de zodie, dar eu sunt de parere ca niste planete nu pot influenta viata unui om. Cat despre Mesia, nu am inteles prea bine ce ai vrut sa spui, dar eu una cred in existenta Lui happy
byee tongue

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norocul nu exista, horoscoapele sunt praf si abureala totala. si o spun din punct de vedere crestin- ortodox.Doamne ajuta!

| addflo a răspuns:

Nu cred ca are cineva un argument destul de bun incat sa te contrazica. Asa cum loteria este un instrument pentru a da speranta celor sarci si religia este un instrument pentru a da speranta saracilor cu duhul happy