| Penther a întrebat:

Cu ce se asociază şcoala pentru voi şi ce amintiri frumoase aveţi din anii de şcoala?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Una din cele mai frumoase perioade din viața mea cu tot ce cuprinde în ea.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Anii de scoala generala se asociaza cu schimbarea.Nici nu stiu momentul exact cand a inceput maturizarea, dar intra opta mi se parea ca imi scapa momentul cand ne-am transformat din "turbatii de la D" in "copii model"laughing
Sincer a fost o transformare de bun augur.Am fost o adevarata familie ne-am sustinut mereu, tocmai de asta imi e atat de dor de ei.Acum,ne-am indepartat destul de mult, unii au plecat din judet la liceusad
Damn, chiar imi e dor de eihee hee

| Vizitiul a răspuns:

Intotdeauna, scoala a fost pentru mine a doua familie, o spun fara sa exacerbez! Cu totii avem, atat amintiri placute, cat si dezagreabile. Eu vreau sa-mi amintesc doar de cele placute ( peripetii la orele de curs, fuga de la ore, inducerea in eroare a profesorilor prin fel de fel de nascociri menite sa ne scuze lipsa temelor pe a doua zi.) Una peste alta, cred ca scoala si tot ceea ce reflecta ea, este cea mai mai frumoasa perioada din viata unui adolescent!

| cornculapte a răspuns:

Scoala e o parte extrem de importanta a copilariei mele. In scoala am invatat cam tot ce stiu. Si prin asta nu ma refer doar la materiile predate, ci experienta de viata in special. In scoala am invatat cum e sa te faci de ras, cum e sa te simti laudat, cum e sa ai prieteni, cum e sa reusesti, cum e sa o dai in bara, cum sa te bucuri impreuna cu altcineva... Tot ce sunt am devenit in scoala. Sunt inca in liceu si iti pot spune ca imi place scoala. Invat doar ce imi place si cat ma tine capul, dar comunic. Si comunicarea e printre cele mai importante lucruri pentru mine.
Si inca un lucru e ca in scoala iti faci mai toate cunostintele. Eu spre exemplu, locuiesc intr-un oras mic. Aproape jumatate din oras e la scoala (incepand de la clasa 1 pana la a 12-a), deci pot sa spun ca jumatate de oras, pe putin, ne cunoastem intre noi. Suntem ca o mare familie. Nu ai cum sa nu-ti placa. big grin

| Elena1234456 a răspuns:

Scoala este o intalnire obligatorie cu oamenii la care tii intr-un fel happy. Nu o sa uit niciodata cand au spart tabla laughing - bine cu nu s-au ranit.

| lilboutique a răspuns:

Nu pot spune ca scoala este chiar o amintire pentru mine, deoarece nu am terminat-o (sunt clasa a 8a)
Dar in anii de generala am petrecut multe momente frumoase si am amintiri frumoase din excursii, plimbari si chiar din pauze, ore. totul e frumos.
Dar abia astept sa merg la liceu:X am auzit ca sunt cei mai frumosi ani.

| Klara a răspuns:

Amintiri frumoase sunt o gramada, cand ii furam tigarile profului de istorie, cand stergeam tabla cu Cola, cand am furat spirtul din laboratorul de chimie si am sters tabla cu spirt, cand chiuleam in grup si saream gardul...ne-am distrat fain in anii de scoala, imi pare rau ca am terminat-o sad

| juniper a răspuns:

Toate poznele pe care le-am facut, eu si colegii mei cat ne distram, e drept c-am avut unele momente, dar viata merge mai departe.

| louis3 a răspuns:

Inca sunt la liceu, insa iti pot spune ca scoala este ca o "gradina de trandafiri", in care totul este posibil si orice lucru va ramane mereu intiparit in memorie.Pe zi ce trece se invata lucruri noi, glume spuse cu prietenii, la un suc in parc dupa ore, deci este ca un vis, un vis frumos care din pacate se va termina odata cu adevarata maturitate, si sarcinile care ne revin pe parcurs!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Amintiri din anii de scoala v-or exista mereu fie frumoase fie urate nu pot sa zic ca, scoala este chiar un lucru rau.

| thealc a răspuns:

In scoala generala a fost viata... radeam pana ma durea burta... a fost frumos odata cand stateam cu 3 prieteni ai mei si radeam de tot ce vedeam cu un vocabular nu tocmai bine ingrijit
si nu am realizat ca eram langa fereastra directorului pana cand a iesit in curtea scoli si ne. a spus sa plecam de acolo(inghitisem gutuia la faza aia) ...la liceu e alta liga ma inteleg cu toti da nu stiu cu cati pot spune ca sunt prieten. pacat ca ani astia trec foarte repede...

| smiley_1175 a răspuns:

O familie mare :X

din generala de exemplu : cand am cumparat un insecticid si am dat prin clasa inainte de ora de chimie laughing. am crezut ca vom scapa de ora laughing. degeaba. profa ne-a zis ca "e obisnuita cu mirosuri de substante chimice. laughinga fost tare...