| AndreeaElena a întrebat:

Cum a fost psihologia ca materie in clasa a 10-a? Spuneti-mi niste titluri de lectii, exemple de exerciti, va rog! FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

E superba.Mai ales daca te pasioneaza e superba.
Deci faci am asa: Perspective teoretice în abordarea psihologică a personalitaţii(definirea psihologiei; principalele momente în evoluţia psihologiei ca ştiintă; psihicul şi caracteristicile sale); Gandirea; Memoria; Imaginatia; Limbajul; Atentia; Motivatia; Afectiunea; Activitatea voluntara; Personalitatea; Temperamentul; Aptitudini; Caracterul; Creativitatea; Imaginea de sine şi percepţia ei sociala; Relaţiile interpersonale; Comportamente pro şi antisociale si in ultimele saptamani faci si o mica recapitulare.
Sper sa nu fi ratat ceva cam atat imi aduc aminte.Eu sunt acum clasa a12a si vreau sa continui tot pe psihologie, e foarte frumoasa.
Succes in noul an scolar. te pupkiss

2 răspunsuri:
| Thisbeea a răspuns:

E frumoasa, vei face multe exercitii prin care sa iti descoperi mai bine personalitatea, teste pentru aptitudini, jocuri de echipa... cel putin asa a fost la mine.

| dendenysa a răspuns:

Psihologia de clasa a 10-a este cea mai atre... e super frumoasa si mai ales daca te pasioneaza... o sa dezvoltati subiecte pe care le sti deja gen: Personalitatea, Caractereul, Imaginatia, Visul si toate astea au subcategoriiwinking. ce pot sa zic Bafta! e superba