| AlexPanda123 a întrebat:

Cum anul asta sunt clasa 8-a as vrea sa ma hotărăsc mai din timp ce vreau sa fac mai departe, ce profil sa aleg. Iubesc engleza și tot ce înseamnă ea îmi plac de asemenea și istoria și biologia sunt cam praf la mate deoarece nu avem profesor bun cu chimia și fizica la fel.Nu îmi place profilul turism as încerca pe mate info dar nu știu ce sa fac ca să recuperez as face orice

Răspuns Câştigător
| UnTipObisnuit a răspuns:

Salut.

Eram si eu intr-o situatie asemanatoare printr-a 8-a.

Daca dai la mate-info(sau intensiv mate-info) vei avea o gama extrem de larga de posibilitati in viitor, pe cand la umanism se restrange.

Daca totusi vrei sa dai la mate-info iti sugerez de pe acum sa te apuci sa iei ore de matematica in particular. Refa lectiile si aloca-ti macar 1 ora zilnic pentru a face calcule si a-ti fi mai usor in domeniu(nu uita sa te verifici, iti sugerez aplicatia photomath pentru asta).

Daca iti place engleza si esti atras de turism, dar esti sigur ca nu te vei razgandi pe viitor, iti sugerez filologia. Acesta pare profilul cel mai adecvat pentru acest domeniu, dar si stiintele sociale cred ca merg(mai ales acelea de la intensiv engleza).

Succes!

| AlexPanda123 explică (pentru UnTipObisnuit):

Nu îmi place turismul, la noi în apropriere nu avem științe sociale sau cel puțin nu știu dacă avem

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Mai ai cateva zile de vacanta. Bucura-te de ele.

| Anonima69669 a răspuns:

Iti sugerez stiinte sociale. Pare potrivit descrierii tale. La mate info nu e imposibil daca vrei sa incerci neaparat, dar trebuie sa intelegi matematica.